Šťastie

Autor: Jakub Ďurovský | 19.8.2011 o 15:24 | Karma článku: 2,79 | Prečítané:  214x

Chcel by som Vám porozprávať príbeh. Je o šťastí človeka. O možnosti voľby, obetovaní sa pre vyšší ciel, o odhodlaní a vytrvalosti. A o sklamaní.

 

Chcel by som Vám porozprávať príbeh. Je o šťastí človeka. O možnosti voľby, obetovaní sa pre vyšší ciel, o odhodlaní a vytrvalosti. A o sklamaní.

Bol raz jeden človek, ako my všetci, túžil byť šťastný. No osud mu neprial. Jedného dňa sa rozhodol, že ide svoje šťastie hladať do sveta. Prešiel veľa krajín, skúsil mnoho, no svoje štastie nenašiel. Jedného dňa stretol Starca. Bol útlej postavy, tvár zničená vekom, postava mierne zhrbená, obťažkaná životnom a starosťami. No aj napriek tomu sa usmieval. V očiach mal zázračný pokoj. Vypočul si rozprávanie nášho cestovateľa a rozpovedal mu legendu. Podla tejto legendy, existuje niečo, čo pri dotyku mení všetko na zlato a dokáže urobiť každého človeka šťastným. Vizerá ako kameň, ako úplne obyčajný kameň. Jediný rozdiel je, že ak ho chytíte do dlane, hreje. Opísal miesto kde by sa mal kameň nachádzať. Človek sa potešil, svitla v ňom nádej. Vybral sa teda na ono miesto. Keď tam prišiel, zhrozil sa. Bola to pláž v zátoke, plná kameňov. A niekde tam leží jeho šťastie. Začal kameň hladať. Aby si to ulahčil, každý kameň ktorý prešiel jeho rukami, hodil do mora. Chytil prvý, studený. Druhý - studený, tretí tiež... Odhodlane hladal svoje šťastie. Plynuli dni, týždne, roky. Každý deň to isté. Kameň za kameňom. Všetky studené. Jedného dňa, slnko zapadalo, človek bol unavený, chytil do ruky další kameň a hodil ho do vody ako tisícky pred tým. Zrazu zmeravel. Hľadel na miesto, kde sa kameň stratil pod hladinou a zanechal za sebou iba kruhy. Do očí sa mu nahrnuli slzy, padol na kolená a plakal. Asi sa pýtate prečo... Až keď sa kameň navždy stratil v mori si človek uvedomil, že bol teplý.

Hrial, tak neskutočne hrial.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?